Sezóna je za námi, můžeme se těšit na další!

Se začátkem října a s přicházejícím podzimem se náš areál uzavírá, zazimovává a zároveň už se těší na rok 2020, co nového nám přinese. Letošní sezóna toho totiž přinesla spoustu a zanechala v nás hromadu dojmů, proto jen drobná rekapitulace toho, co se během letního fungování v areálu odehrálo.

Provoz areálu jsme odstartovali Instruktorskou víkendovkou. Druhý ročník konaný u nás ve Spálovském mlýně přinesl kromě skvělých zážitků a nových tváří také probuzení do zasněženého rána, ale nováčci i zkušení pardálové se s nepřízní počasí vyrovnali bez větších obtíží.  Protože my razíme heslo, že: „Není špatného počasí, je jen špatně oblečený účastník!“. Během našich instruktorských hrátek dával celý tým zaměstnanců do chodu kuchyni i další prostory, jak venkovní, tak i ty vnitřní.

Velkou změnou byla revitalizace a oprava budovy Dřevák, která se z venkovní strany sice moc nezměnila ale uvnitř čekejte nečekané, alespoň ti, kteří mohou srovnávat. Celý prostor prokouknul, pokoje se zmenšily a celkový komfort je totální změnou k lepšímu. Mimo úpravy pokojů vznikla i malá kuchyňka, nové sociální zázemí a technická místnost. Neskromně jsme na tento počin hrdí a díky všem, kteří se na realizaci projektu penzion Dřevák podíleli!

A pak to všechno začalo. Kolotoč. Květen a červen se nesl v duchu škol v přírodě, školních výletů a programů jak pro školky, tak pro základní školy. Areál ožil dětským křikem, barevnými výtvory a hemžící se drobotina se zabydlela jak v chatkách, tak v penzionu Dřevák. Také zahrádka u baru se stala místem, kam cyklisté, turisté i místí zavítají na pivo, něco dobrého k jídlu a pokec. Při hezkém počasí se obsluha baru nezastavila, dokud slunce nezapadlo. Jsme rádi, že se k nám hosté vrací a vytváří pohodovou atmosféru.

Prázdniny se nesly v duchu letních táborů, jak těch námi pořádaných, tak také pod záštitou jiných organizací. Prázdninové pobyty utíkaly jako voda a turnus střídal turnus tak, že jsme málem zavařili prádelnu i personál na úklid. S námi mohly děti absolvovat tři turnusy rozdělené podle věku a to nejstarší ve věku 12-16 let zakusily téma Kdo přežije ?! Náročné podmínky nikoho nezaskočily a všichni se jako správní drsňáci vyrovnali s úkoly i nástrahami, které je v průběhu čekaly. Přeživších byl i na konci tábora plný počet. Věková kategorie 9-12 let si vyzkoušela práci v utajení a boj s nepřítelem v tématu James Bond: Supertajná mise. Ačkoli to v průběhu nevypadalo na šťastný konec, záporáci byli poraženi a planeta byla opět navrácena do své rovnováhy. Nejmladší účastníci ve věku 5-9 let zažili týden s Drákulou a jeho dcerou Mavis. Společně se snažili najít harmonii ve fungování lidí a příšer. Závěrečná párty byla důkazem, že všichni jsou schopni existovat společně a mohou být kamarádi i přes rozdílné tvary, barvy nebo délku zubů. Všechny zážitky si můžete připomenout na fotkách z letošních turnusů ZDE.

Prázdniny utekly jako voda v Odře a v září areál zaplnili středoškoláci. Seznamovací adaptační kurzy přinesly pro nově vznikající kolektivy příležitost zajímavého startu a možnost poznání budoucích spolužáků a pedagogů v jiném prostředí, mimo školní lavice. Závěrem září středoškoláky vystřídali cyklisté v tradičním závodu Oderská mlýnice se startovní listinou téměř 1300 závodníků všech věkových kategorií.

Letní sezóna je za námi a nám nezbývá než se těšit na tu další. Kromě těšení se také plánujeme novinky a další úpravy, abychom areál rozvíjeli a přinášeli skrze něj radost jak náhodným kolemjdoucím, cyklistům, rodičům s dětmi i místním obyvatelům.

Budeme se těšit zase na jaře 2020!Naši významní partneři