fbpx

Okolí areálu

 

V okolí Spálovského mlýna – rekreačního areálu v přírodě naleznete:

Panna Marie ve skále (Mariastein)

Poutní místo Panny Marie ve skále se nachází od rekreačního areálu Spálovský mlýn cca 500 m. K poutnímu místu se vztahuje řada legend a pověstí. Podle pověsti zde byl za dob Švédských válek zázračně uzdraven na smrt raněný voják vodou vytékající ze skály. Tato zpráva se brzy roznesla. Mlynář ze Spálova ke skále umístil obraz Panny Marie.

Farma a restaurace Františkův Dvůr

Bio farma se nachází se nachází od rekreačního areálu Spálovský mlýn cca 6,5 km pěší procházkou. V této zemědělské usedlosti chovají koně, ovce, krávy i kozy. V areálu naleznete sýrárnu a vynikající restauraci.

 

Cyklostezky a Oderská mlýnice

Nepřeberné množství cyklotras a cyklostezek lemuje nejenom okolí vojenského újezdu Libavá, ale vlastně celé okolí. I proto se přímo v rekreačním areálu Spálovský mlýn startuje známý cyklozávod Oderská mlýnice, kterého se zúčastní každoročně více než tisíc jezdců. Každý cyklista si zde přijde na své.

Městys Spálov

Městys Spálov se nachází 2,3 km od rekreačního areálu Spálovský mlýn. V této obci se nachází několik zajímavých míst a pamětihodností. Za zmínku stojí Spálovský zámek, kostel sv. Jakuba Staršího a Balerův větrný mlýn.

Petrova skála

Ve sluji po těžbě galenitu za příznivých podmínek v jarním období rostou od země ledové stalaktity zajímavých tvarů. Krápníky jsou tvořeny táním sněhu nad slují a prosakováním vody prasklinami v břidlici.

Švédská skála

Nachází se asi 3 km od rekreačního areálu Spálovský mlýn směrem na Heřmánky. Na místě již zbořeného hrádku Švédská skála se dnes nachází novodobý vyhlídkový altán.

Kontaktujte nás

4 + 15 =

Partneři