fbpx

Adaptační kurzy na Spálovském mlýně

 

 

Areál Spálovský mlýn je svou polohou a vybavením ideálním místem pro školní pobyty (školy v přírodě, adaptační kurzy, školní výlety, sportovní kurzy), letní tábory či jiné formy skupinové rekreace. Všem ubytovaným v areálu je k dispozici bazén, jídelna, společenské místnosti, hřiště, týmové aktivity a to vše na třech hektarech vlastních pozemků.

Nová škola, noví spolužáci, nová skříňka, nová třídní učitelka. Tolik novinek čeká každého čerstvě přijatého středoškoláka. Tak proč mu trochu neusnadnit orientaci v tomto novém prostředí? Seznamovací adaptační kurzy nabízejí jedinečnou možnost sblížit kolektiv na samém začátku jeho čtyřletého společného snažení o dokončení studia. Každý jsme jiná osobnost a také se jinak vyrovnáváme se změnou prostředí, proto tyto pobytové akce počítají s vícedenním programem. Ten je pečlivě připraven tak, aby se účastníci poznávali v různých situacích, získali o sobě důležité informace a vytvořily se mezi nimi vazby, které možná přetrvají i déle než jen po dobu studia. Pro tohle všechno využíváme principů zážitkové pedagogiky v kombinaci s dobrodružstvím a mimoškolním prostředím.

Náš přístup k těmto kurzům je vysoce individuální. Velkou roli hraje zaměření studia, genderové rozložení nebo například potřeby integrovaných žáků. Proto veškeré organizační záležitosti i náplň programu vždy konzultujeme s pedagogickým doprovodem, aby vše dopadlo dle představ a kurz měl opravdu dlouhodobý efekt.

 

Ceník ubytování a stravy na adaptačním kurzu

  Ubytování s polopenzí Ubytování s plnou penzí
Děti do 4. třídy od 320 Kč od 390 Kč
Děti do 9. třídy od 330 Kč od 400 Kč
SŠ a dospělí od 350 Kč od 420 Kč
 

 

Nabídka kompletního zajištění adaptačního kurzu:

 

Adaptační kurz je takovou směsicí různých aktivit, aby se každý student projevil v různých situacích, vyzkoušel si, co ještě nikdy nezkusil a poznal u toho kolektiv, který jej bude následující léta doprovázet na střední škole.

Proto klademe důraz na seznamovací aktivity, takzvané icebreakery, kdy se o sobě účastníci navzájem dozví základní informace a také těmito aktivitami navozujeme příjemnou a pohodovou kurzovní atmosféru a důvěru v instruktorský tým. Současně také využíváme složitějších týmových aktivit, abychom viděli průběh a tvorbu třídních rolí a vztahů, přizpůsobili se tak možnostem skupiny a dokázali lépe reagovat na skupinovou dynamiku. Někdy také účastníky stavíme do nečekaných situací, aby si vyzkoušeli pracovat se strachem, odvahou nebo momentem překvapení.

Mimo tohle všechno nás čekají také sportovní hry, střelba z luku a foukačky, společenské a tematické hry nebo výtvarné a tvořivé programy. A hlavně zábava!

 

Ceník adaptačních kurzů s programem:
Délka pobytu: 3 dny / 2 noci 4 dny / 3 noci 5 dnů / 4 noci
15-24 účastníků 2 090 Kč 2 690 Kč 3 290 Kč
25-34 účastníků 1 890 Kč 2 490 Kč 3 090 Kč
35-44 účastníků 1 790 Kč 2 390 Kč 2 990 Kč
45-54 účastníků 1 790 Kč 2 340 Kč 2 890 Kč
55+ účastníků 1 690 Kč 2 290 Kč 2 790 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování v chatkách, stravování (5x denně – začíná a končí obědem), celopobytový program, poplatky obci, lůžkoviny. V ceně není zahrnuta doprava. Na každých 10 žáků má 1 pedagog celý pobyt zdarma. V případě zájmu o ubytování v penzionu Dřevák se cena zvyšuje o 70 Kč /os./ noc. 

 

Kontaktujte nás

3 + 8 =

Partneři