fbpx

Environmentální programy na Spálovském mlýně

 

 

Areál Spálovský mlýn se stal zázemím organizace Akce pro školy, z.s., která zde pořádá programy mimo jiné zaměřené na ekologické a enviromentální programy. Areál je svou polohou a vybavením ideálním místem pro školní pobyty. Všem ubytovaným v areálu je k dispozici, jídelna, společenské místnosti, hřiště, týmové aktivity a to vše na třech hektarech vlastních pozemků v krásné nezničené přírodě na břehu řeky Odry. 

Instruktoři Akce pro školy, z.s. zajišťují celopobytové tématicky zaměřené programy. Všechny programy se staví na principech zážitkové pedagogiky ovšem s enviromentálním přesahem. Samozřejmostí je i kompletní organizace školní akce tak, aby byla pro pedagogického pracovníka co nejmenší zátěží. 

Jaké jsou cíle našich programů?

  • Podporovat především u dětí vztah k přírodě a zprostředkovat kontakt s přírodou
  • Ukazovat účastníkům ekologické děje a zákonitosti přírody
  • Ukazovat především dětem, jak jednoduše lze chránit životní prostředí
  • Ukázat dětem, že i v přírodě v lese se dá aktivně a atraktivně trávit volný čas.

Nabídka kompletního zajištění EVVO pobytu s programem:

Naše pobyty připravujeme vždy na klíč a celým pobytem účastníky provází téma, které máme zpracované do nejmenších detailů jakými jsou například atraktivní kostýmy a rekvizity. Vyberete si z našich témat?

Povídání řeky Odry (1. stupeň ZŠ)

 

Co povídá řeka Odra? Kde se voda bere? Kdo ve vodě žije? Kdo žije v jejím okolí? Jak se s vodou pracuje? Jak se voda čistí? A proč vodou neplýtvat? Odpovědi na tyto otázky účastníkům zodpoví náš program určený pro žáky prvního stupně základních škol. Díky tomu, že areál Spálovský mlýn leží přímo na břehu řeky Odry a areál disponuje vlastním vrtem, akumulací i čističkou odpadních vod, je areál ideální, protože účastníkům nenabízíme teoretické informace, ale ukážeme jim vše fyzicky na místě. 

Samozřejmě celý program je veden formou zážitkové pedagogiky a zkušenostního učení, takže účastníci získávají znalosti formou her, atraktivních programů a netradičních aktivit.

Co povídá les? (1. a 2. stupeň ZŠ)

 

Roste les úplně sám? Je potřeba se o les starat? Kdo v lese žije? Jak se v lese chovat? Co všechno je dobré o lese vědět? Chcete se dozvědět odpovědi na tyto otázky? Vyražte s námi na Spálovský mlýn. Rekreační areál Spálovský mlýn se nachází v nedotčené přírodě na břehu řeky Odry a obklopují ho smíšené lesy. Díky této poloze areálu jsem pro účastníky připravili celopobytový tematický program, kterým je provedou nejenom naši instruktoři, ale své příhody a poznatky z práce nabídnou účastníkům místní myslivci, lesníci a revírníci. 

Celý program je veden formou zážitkové pedagogiky a zkušenostního účetní. Děti v rámci pobytu rozhodně nečeká teoretické biflování, ale propracovaný program, kdy většinu času účastníci stráví přímo v lese, kde pro ně budou připraveny tematické hry, atraktivní programy a netradiční aktivity. 

Nevybrali jste si ani z jednoho tématu, a přesto byste rádi využili našich služeb? Nebo máte stále málo informací a potřebujete vědět více? Zaujal Vás kurz a rádi byste obdrželi nezávaznou nabídku? Tak neváhejte a kontaktujte nás!

 
Ceník EVVO pobytů s programem
Délka pobytu: 3 dny / 2 noci 4 dny / 3 noci 5 dnů / 4 noci
15-24 účastníků 2 090 Kč 2 690 Kč 3 290 Kč
25-34 účastníků 1 890 Kč 2 490 Kč 3 090 Kč
35-44 účastníků 1 790 Kč 2 390 Kč 2 990 Kč
45-54 účastníků 1 790 Kč 2 390 Kč 2 890 Kč
55+ účastníků 1 690 Kč 2 290 Kč 2 790 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování v chatkách, stravování (5x denně – začíná a končí obědem), celopobytový program, poplatky obci, lůžkoviny. V ceně není zahrnuta doprava. Na každých 10 žáků má 1 pedagog celý pobyt zdarma. V případě zájmu o ubytování v penzionu Dřevák se cena zvyšuje o 70 Kč /os./ noc.

Kontaktujte nás

10 + 3 =

Partneři