fbpx

Ani v průběhu sezony škol v přírodě a školních výletů nezahálíme a našli jsme si čas na další školení instruktorů.

Jako již první školení jsme absolvovali o víkendu a tentokrát jsme se více zaměřili na práci s dětmi v průběhu dětského tábora. Program byl rozdělen do bloků věnovaných přímo práci s dítětem, šikaně, zabezpečení herního prostoru a bezpečnosti v průběhu her. Také jsme se věnovali řešení krizových situací, které mohou na letním táboře nemile překvapit, a proto je dobré mít v rukávu připravená řešení a vše si vyzkoušet nanečisto.

Také jsme více prozkoumali okolí areálu, prověřili terénní možnosti a věnovali se přípravě dějových linií a dramaturgii jednotlivých turnusů. První turnus pro mladší děti se ponese v tématu Jak vycvičit draka, poté navazuje turnus pro starší děti s aktuálním tématem Star Wars: Odplata rebelů. V srpnu nás pak čeká turnus Sportovního cyklokempu se kterým bude současně probíhat divadelní tábor s názvem Svět za oponou. Víkend věnovaný přípravě na tyto turnusy upřesnil cíle a představy o jednotlivých táborech a už teď se na ně sami těšíme.

Zpětná vazba, která ukončila celý víkend, byla jednak poděkováním za účast a energii věnovanou práci s dětmi a také nahlédnutím do vizí a představ všech zúčastněných o další spolupráci. Všichni účastníci se shodli na přínosu těchto víkendových setkání a přislíbili účast na závěrečném posezónním víkendovém školení, které se bude konat na podzim 2018.

Toto víkendové školení je součástí projektu Školení instruktorů a letní tábory, který realizuje Akce pro školy, z.s. Projekt by podpořen dotačním programem Moravskoslezského kraje „Podpora aktivit v oblastech využití volného času dětí a mládeže, celoživotního vzdělávání osob se zdravotním postižením a podpora miniprojektů mládeže pro rok 2018“

Partneři