ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Spálovský mlýn | Rekreační areál v přírodě

Školy v přírodě na Spálovském mlýně

Areál Spálovský mlýn je svou polohou a vybavením ideálním místem pro školní pobyty (školy v přírodě, adaptační kurzy, školní výlety, sportovní kurzy), letní tábory či jiné formy skupinové rekreace. Všem ubytovaným v areálu je k dispozici jídelna, společenské místnosti, travnaté hřiště, multifunkční hřiště s umělým povrchem a to vše na třech hektarech vlastních pozemků.

Návštěvníci areálu mohou zároveň i využít služeb našich instruktorů, kteří pro vás zajistí atraktivní celopobytový zážitkový program, či jednotlivé programové bloky, například paintball, lukostřelbu a mnoho dalšího. Samozřejmostí je i kompletní organizace školy v přírodě tak, aby byla pro pedagogického pracovníka co nejmenší zátěží, proto krom ubytování a stravování zajistíme i tématický celopobytový program, dopravu a dle dohody i zdravotníka či noční dozor.

Ceník ubytování a stravy
na ŠvP na rok 2024

Ubytování
s polopenzí
Ubytování
s plnou penzí
Děti do 4. třídyod 425 Kčod 535 Kč
Děti do 9. třídyod 435 Kčod 545 Kč
SŠ a dospělíod 445 Kčod 565 Kč

Nabídka kompletního zajištění školy v přírodě
s celopobytovým programem:

Dračí říše (1. stupeň ZŠ)

Máte rádi zvířata? A co třeba taková, která jste doposud neviděli? Vydejte se s našimi zkušenými letci do Dračí říše, kde na vás čeká spousta zábavy i dobrodružství! Naučíte se, jak takové dračí vejce najít, jak s drakem komunikovat a nakonec vyzkoušíme, kdo výcvik svého draka zvládl nejlépe.

Jedná se o pobytový pohádkově laděný program pro děti z prvního stupně ZŠ. V rámci tohoto pobytu si účastníci vyzkouší rozličné typy aktivit a her, kterým budou dominovat kreativní aktivity v přírodě.

Indiánské dobrodružství (1. stupeň ZŠ)

Zajímá vás kultura dávných indiánských kmenů? Pojďte společně s náčelníky poznávat jejich zvyky a nejrůznější tradice! Zažijte nefalšovaný indiánský život od stavění neobvyklých obydlí, přes jejich typické dorozumívání, až po tradiční slavnosti plné hudby a tance. Získávání bobříků je nezbytnou součástí při učení se novým znalostem.

Program, který se zaměřuje nejen na kreativní činnosti, ale také na venkovní aktivity s přírodními materiály. Rozvíjí spolupráci, komunikační schopnosti i představivost a tvořivost všech účastníků pobytu.

Hledači pokladů (1. a 2. stupeň ZŠ)

Chcete patřit mezi hledače pokladů? Velké záhady a všelijaké šifry jsou vašim koníčkem? Jestli jste odpověděli alespoň jednou ANO, tak je toto dobrodružství šité na míru právě pro vás. Využijte své vynalézavosti a vydejte se na tajuplnou cestu plnou dobrodružství, jejíž cílem není jenom objasnění velké záhady a nalezení pokladu, ale především zážitky, které vám nikdo nevezme.

Toto téma je zaměřeno především na týmové dovednosti a spolupráci. Účastníky čeká zajímavý pobyt plný tradičních, ale též méně tradičních aktivit a her.

Stroj času (1. a 2. stupeň ZŠ)

Teď je ten správný čas, abyste se stali součástí dějin! Den za dnem prozkoumáte minulost, přítomnost i budoucnost. Díky stroji času prožijete na vlastní kůži nejvýznamnější události světové historie a setkáte se se slavnými osobnostmi dějin na naší planetě a možná i mimo ni. Přidejte se k nám a prokažte svou odvahu a odhodlání při překonávání zákonů časoprostoru. Jste připraveni?

Jedná se o propracovaný pobytový program, který využívá maximální potenciál aktivit a her a doplňuje je o edukativní složku. Škola v přírodě tak není pouze zážitková, ale také rozvíjí znalosti účastníků.

Tajuplný ostrov (2. stupeň ZŠ)

Přemýšleli jste, jaké je to ocitnout se v pravé divočině? Nemáte signál a u sebe jen pár věcí a s těmi si musíte poradit. Budete se muset spolehnout na vaše spolužáky, ale především na sebe! Naučíte se dovednosti nutné k přežití. Právě pro vás máme připraveny zajímavé výzvy a netradiční aktivity. Dokážete se díky spolupráci dostat z nepředvídatelného ostrova plného nebezpečných nástrah?

Jedná se o pobytový program pro děti z druhého stupně ZŠ, který směřuje všechny účastníky mimo komfortní zónu a rozvíjí jejich spolupráci a komunikaci ve skupině. Veškeré aktivity jsou připraveny s respektem k přírodě a šetrnému chování k ní.

Nevybrali jste z nabídky témat, a přesto byste rádi využili našich služeb? Nebo máte stále málo informací a potřebujete vědět více? Zaujal vás kurz a rádi byste obdrželi nezávaznou nabídku? Tak neváhejte a kontaktujte nás!

Ceník škol v přírodě s programem na rok 2024

Délka pobytu:3 dny / 2 noci4 dny / 3 noci5 dnů / 4 noci
15-24 účastníků2 610 Kč3 190 Kč3 890 Kč
25-34 účastníků2 510 Kč3 140 Kč3 820 Kč
35-44 účastníků2 510 Kč3 140 Kč3 820 Kč
45-54 účastníků2 430 Kč2 990 Kč3 690 Kč
55+ účastníků2 430 Kč2 990 Kč3 690 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování v chatkách, stravování (5x denně – začíná a končí obědem), celopobytový program, poplatky obci, lůžkoviny. V ceně není zahrnuta doprava. Na každých 10 žáků má 1 pedagog celý pobyt zdarma. V případě zájmu o ubytování v penzionu Dřevák se cena zvyšuje o 70 Kč /os./ noc. V ceně není zahrnuto topení, které rádi zajistíme za 50 Kč /os./noc.

Naši významní partneři

Zavolejte nám

+420 737 740 142