ENVIRONMENTÁLNÍ PROGRAMY

Spálovský mlýn | Rekreační areál v přírodě

Environmentální programy na Spálovském mlýně

Areál Spálovský mlýn se stal zázemím organizace Akce pro školy, z.s., která zde pořádá programy mimo jiné zaměřené na ekologické a enviromentální témata. Areál je svou polohou a vybavením ideálním místem pro školní pobyty. Všem ubytovaným v areálu je k dispozici jídelna, společenské místnosti, travnaté hřiště, multifunkční hřiště s umělým povrchem a to vše na třech hektarech vlastních pozemků.

Instruktoři Akce pro školy, z.s. zajišťují celopobytové tématicky zaměřené programy. Všechny programy se staví na principech zážitkové pedagogiky ovšem s enviromentálním přesahem. Samozřejmostí je i kompletní organizace školní akce tak, aby byla pro pedagogického pracovníka co nejmenší zátěží.

Jaké jsou cíle našich programů?

Podporovat především u dětí vztah k přírodě a zprostředkovat kontakt s přírodou. Ukazovat účastníkům ekologické děje a zákonitosti přírody. Ukazovat především dětem, jak jednoduše lze chránit životní prostředí. Ukázat dětem, že i v přírodě v lese se dá aktivně a atraktivně trávit volný čas.

Nabídka kompletního zajištění EVVO pobytu s programem:

Naše pobyty připravujeme vždy na klíč a celým pobytem účastníky provází téma, které máme zpracované do nejmenších detailů jakými jsou například atraktivní kostýmy a rekvizity. Vyberete si z našich témat?

Povídání řeky Odry (1. stupeň ZŠ)

Co povídá řeka Odra? Kde se voda bere? Kdo ve vodě žije? Kdo žije v jejím okolí? Jak se s vodou pracuje? Jak se voda čistí? A proč vodou neplýtvat? Odpovědi na tyto otázky účastníkům zodpoví náš program určený pro žáky prvního stupně základních škol. Díky tomu, že areál Spálovský mlýn leží přímo na břehu řeky Odry a areál disponuje vlastním vrtem, akumulací i čističkou odpadních vod, je areál ideální, protože účastníkům nenabízíme teoretické informace, ale ukážeme jim vše fyzicky na místě. 

Samozřejmě celý program je veden formou zážitkové pedagogiky a zkušenostního učení, takže účastníci získávají znalosti formou her, atraktivních programů a netradičních aktivit.

Co povídá les? (1. a 2. stupeň ZŠ)

Roste les úplně sám? Je potřeba se o les starat? Kdo v lese žije? Jak se v lese chovat? Co všechno je dobré o lese vědět? Chcete se dozvědět odpovědi na tyto otázky? Vyražte s námi na Spálovský mlýn. Rekreační areál Spálovský mlýn se nachází v nedotčené přírodě na břehu řeky Odry a obklopují ho smíšené lesy. Díky této poloze areálu jsem pro účastníky připravili celopobytový tematický program, kterým je provedou nejenom naši instruktoři, ale své příhody a poznatky z práce nabídnou účastníkům místní myslivci, lesníci a revírníci. 

Celý program je veden formou zážitkové pedagogiky a zkušenostního účetní. Děti v rámci pobytu rozhodně nečeká teoretické biflování, ale propracovaný program, kdy většinu času účastníci stráví přímo v lese, kde pro ně budou připraveny tematické hry, atraktivní programy a netradiční aktivity. 

Nevybrali jste z nabídky témat, a přesto byste rádi využili našich služeb? Nebo máte stále málo informací a potřebujete vědět více? Zaujal vás kurz a rádi byste obdrželi nezávaznou nabídku? Tak neváhejte a kontaktujte nás!

Ceník EVVO pobytů s programem

Délka pobytu:3 dny / 2 noci4 dny / 3 noci5 dnů / 4 noci
15-24 účastníků2 610 Kč3 190 Kč3 890 Kč
25-34 účastníků2 510 Kč3 140 Kč3 820 Kč
35-44 účastníků2 510 Kč3 140 Kč3 820 Kč
45-54 účastníků2 430 Kč2 990 Kč3 690 Kč
55+ účastníků2 430 Kč2 990 Kč3 690 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování v chatkách, stravování (5x denně – začíná a končí obědem), celopobytový program, poplatky obci, lůžkoviny. V ceně není zahrnuta doprava. Na každých 10 žáků má 1 pedagog celý pobyt zdarma. V případě zájmu o ubytování v penzionu Dřevák se cena zvyšuje o 70 Kč /os./ noc. V ceně není zahrnuto topení, které rádi zajistíme za 50 Kč /os./noc.

Naši významní partneři

Zavolejte nám

+420 737 740 142