ADAPTAČNÍ KURZY

Spálovský mlýn | Rekreační areál v přírodě

Adaptační kurzy na Spálovském mlýně

Areál Spálovský mlýn je svou polohou a vybavením ideálním místem pro školní pobyty (školy v přírodě, adaptační kurzy, školní výlety, sportovní kurzy), letní tábory či jiné formy skupinové rekreace. Všem ubytovaným v areálu je k dispozici jídelna, společenské místnosti, travnaté hřiště, multifunkční hřiště s umělým povrchem a to vše na třech hektarech vlastních pozemků.

Nová škola, noví spolužáci, nová skříňka, nová třídní učitelka. Tolik novinek čeká každého čerstvě přijatého středoškoláka. Tak proč mu trochu neusnadnit orientaci v tomto novém prostředí?

Seznamovací adaptační kurzy nabízejí jedinečnou možnost sblížit kolektiv na samém začátku jeho čtyřletého společného snažení o dokončení studia. Každý jsme jiná osobnost a také se jinak vyrovnáváme se změnou prostředí, proto tyto pobytové akce počítají s vícedenním programem. Ten je pečlivě připraven tak, aby se účastníci poznávali v různých situacích, získali o sobě důležité informace a vytvořily se mezi nimi vazby, které možná přetrvají i déle, než jen po dobu studia.

Pro tohle všechno využíváme principů zážitkové pedagogiky v kombinaci s dobrodružstvím a mimoškolním prostředím.

Náš přístup k těmto kurzům je vysoce individuální. Velkou roli hraje zaměření studia, genderové rozložení nebo například potřeby integrovaných žáků. Proto veškeré organizační záležitosti i náplň programu vždy konzultujeme s pedagogickým doprovodem, aby vše dopadlo dle představ a kurz měl opravdu dlouhodobý efekt.

Ceník ubytování a stravy na adaptačním
kurzu na rok 2024

Ubytování
s polopenzí
Ubytování
s plnou penzí
Děti do 4. třídyod 425 Kčod 535 Kč
Děti do 9. třídyod 435 Kčod 545 Kč
SŠ a dospělíod 445 Kčod 565 Kč

Nabídka kompletního zajištění adaptačního kurzu:

Adaptační kurz je takovou směsicí různých aktivit, aby se každý student projevil v různých situacích, vyzkoušel si, co ještě nikdy nezkusil a poznal u toho kolektiv, který jej bude následující léta doprovázet na střední škole.

Proto klademe důraz na seznamovací aktivity, takzvané icebreakery, kdy se o sobě účastníci navzájem dozví základní informace a také těmito aktivitami navozujeme příjemnou a pohodovou kurzovní atmosféru a důvěru v instruktorský tým. Současně také využíváme složitějších týmových aktivit, abychom viděli průběh a tvorbu třídních rolí a vztahů, přizpůsobili se tak možnostem skupiny a dokázali lépe reagovat na skupinovou dynamiku. Někdy také účastníky stavíme do nečekaných situací, aby si vyzkoušeli pracovat se strachem, odvahou nebo momentem překvapení.

Mimo tohle všechno nás čekají také sportovní hry, střelba z luku a foukačky, společenské a tematické hry nebo výtvarné a tvořivé programy. A hlavně zábava!

Ceník adaptačních pobytů s programem

Délka pobytu:3 dny / 2 noci4 dny / 3 noci5 dnů / 4 noci
15-24 účastníků2 610 Kč3 190 Kč3 890 Kč
25-34 účastníků2 510 Kč3 140 Kč3 820 Kč
35-44 účastníků2 510 Kč3 140 Kč3 820 Kč
45-54 účastníků2 430 Kč2 990 Kč3 690 Kč
55+ účastníků2 430 Kč2 990 Kč3 690 Kč

V ceně je zahrnuto ubytování v chatkách, stravování (5x denně – začíná a končí obědem), celopobytový program, poplatky obci, lůžkoviny. V ceně není zahrnuta doprava. Na každých 10 žáků má 1 pedagog celý pobyt zdarma. V případě zájmu o ubytování v penzionu Dřevák se cena zvyšuje o 70 Kč /os./ noc. V ceně není zahrnuto topení, které rádi zajistíme za 50 Kč /os./noc.

Naši významní partneři

Zavolejte nám

+420 737 740 142